Šī nedēļa Zemkopības ministrijā
Ievietojis Farming.lv (2015-04-13)
sūtīt drukāt
Pirmdien, 13. aprīlī, Latvijā oficiālā vizītē viesosies Eiropas Savienības vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella (Karmenu Vella). Komisārs tiksies ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu, un vizītes laikā viņi apspriedīs vairākus ES zivsaimniecībai svarīgus jautājumus.

Pirmdien, 13. aprīlī, Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" rīkotā informatīvā seminārā rīcības grupām stāstīs par atbalsta saņemšanu Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākumos. Tiks apspriesti jautājumi, kas saistīti ar izsludināto projektu iesniegumu pieņemšanu, vietējo rīcības grupu pašnovērtēšanas rokasgrāmatu, kā arī spriests par Lauku atbalsta dienesta aktualitātēm un sniegta informācija par vietējo rīcības grupu līdzdalību projektu konkursā "Sējējs-2015".
Seminārs notiks ZM ēkas 2.stāva zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā, sākums pulksten 10.00.

Otrdien, 14. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vadīs kārtējo Zivsaimniecības konsultatīvās padomes sēdi, kuras laikā informēs par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākuma "Zvejas ostas un izkraušanas vietas" īstenošanas nosacījumiem. Tāpat sēdes laikā pārrunās citus aktuālos jautājumus zivsaimniecībā.
Sēde notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 9.00.

Otrdien, 14. aprīlī, Zemkopības ministrijā norisināsies Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības konsultatīvā padomes sēde, kuras laikā izvērtēs priekšlikumus par makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu projektu.
Sēde notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 11.00.

Trešdien un ceturtdien, 15. aprīlī un 16. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un ZM speciālisti piedalīsies starptautiskā konferencē "Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Eiropas partnerībā", kurā pulcēsies augsta līmeņa lauku politikas veidotāji un lauksaimniecības konsultāciju sistēmu eksperti no Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstīm. Konferencē apspriedīs priekšnoteikumus un analizēs piemērus efektīvai lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas darbībai, kā arī apspriedīs ES un Austrumu partnerības valstu sadarbības iespējas šajā jomā.
Konference norisināsies viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga", Slokas ielā 1, Rīgā, tās atklāšana trešdien pulksten 9.00.

Ceturtdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs piedalīsies preses brīfingā par starptautiskās konferences "Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Eiropas partnerībā" rezultātiem un turpmāko sadarbību lauku konsultāciju jomā. Brīfingā piedalīsies arī Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas lauksaimniecības ministri.
Preses brīfings notiks Zemkopības ministrijas 23. stāva zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā, sākums pulksten 9.00.

Ceturtdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Moldovas Republikas Lauksaimniecības un pārtikas industrijas ministru Jonu Sula (Ion Sula). Tikšanās laikā tiks pārrunāti aktuālie jautājumi lauksaimniecībā, kā arī abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecībā ar lauksaimniecības un zivsaimniecības produkciju un pārtiku.
Tikšanās notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 10.00.

Ceturtdien, 16. aprīlī, ZM valsts sekretāre Dace Lucaua atklās biedrības "Latvijas Mazpulki" goda apbalvojuma "Augsim Latvijai!" izvirzīto jauniešu aizstāvēšanas pasākumu. Aizstāvēšanas laikā mazpulcēni, kuri vismaz piecus gadus aktīvi darbojušies biedrībā "Latvijas Mazpulki", prezentēs žūrijai savu darbu un apgūtās prasmes.
Aizstāvēšanas pasākums notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 10.40.

Ceturtdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministru Alekseju Pavlenko (Oleksii Pavlenko). Tikšanās laikā tiks pārrunāti aktuālie jautājumi lauksaimniecībā, kā arī abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecībā ar lauksaimniecības un zivsaimniecības produkciju un pārtiku.
Tikšanās notiks Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 10.45.

Ceturtdien, 16. aprīlī, ZM speciālisti piedalīsies Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas rīkotā studentu konkursa "Inovatīva pārtikas produkta ideja 2014" žūrijas komisijā. Konkursā par galveno balvu cīnīsies divas Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu komandas.
Konkurss norisināsies Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ražošanas korpusā, Nīcgales ielā 26, Rīgā, sākums pulksten 14.00.

Piektdien, 17. aprīlī, ZM speciālisti piedalīsies SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" rīkotajās mācībās par meliorācijas sistēmām, to uzturēšanas un kopšanas pasākumiem. Bezmaksas mācības paredzētas visiem interesentiem bez pamata zināšanām meliorācijas darbos, kuriem paredzēts darbs meliorācijas projektu īstenošanā zemnieku saimniecībās vai pagastu teritorijās. Mācību laikā ZM speciālisti informēs par iespējamo valsts un ES atbalstu meliorācijas darbu realizācijai nākamajā plānošanas periodā 2014.-2020. gadā.
Nodarbības notiks Odzienas muižas telpās, Vietalvas pagastā, Pļaviņu novadā no pulksten 9.30.

Avots: Zemkopības ministrija
Pielikumi:
Iesaki citiem:
 
Komentēt:
* Iespēja pievienot komentārus pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Citas ziņas
-
Par mums | Lapas karte | Atsauksmes | Aptaujas
© 2014 Farming.lv, all rights reserved.