Solās būt rekordaugsta ziemāju raža
Ievietojis Farming.lv (2015-07-29)
sūtīt drukāt
Šogad ziemāju raža solās būtu rekordaugsta, aizvadītajā gadā tā bijusi vidēji par 25% no hektāra mazāka.Daļēji tas saistīts ar graudaugu platību palielinājumu.
Valstī kopumā vidējās ražas 2015.gadā tiek prognozētas labā līmenī - ziemas kvieši 4.3 t/ha, kas iesēti aptuveni 290 tūkstošu hektāru, rudzi 3.3 t/ha, tritikāle 3.0 t/ha un ziemas rapsis 3.1 t/ha
Pirmie aizvadītajā nedēļā sākti kult ziemas mieži (1100ha) un saimnieki ražu jau novērtējuši kā ļoti labu. Nākamie kultūraugi, kas gaida novākšanu, ir agrākās ziemas kviešu šķirnes, piemēram, ‘Fredis' un ziemas rapsis. Ziemas rapšu laukus, kuri apstrādāti ar desikantiem, jau kuļ un, pirmie ražas rezultāti ir iepriecinoši. To masveida novākšana varētu sākties nedēļas beigās vai jaunnedēļ. Salīdzinot ar citām sezonām, kad ziemas rapsi vāca jūlija beigās, ziemāju novākšana masveidā sāksies vēlāk nekā ierasts. Šogad - vairāk Zemgalē, ziemas kviešos novērota veldre. Lielākoties cietusi Latvijā veidotā šķirne ‘Edvīns'. Tomēr, ja novākšanas laikā laika apstākļi būs sausi, tos izdosies novākt veiksmīgi un ar pietiekami labu kvalitāti.
Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs: „Kā jau ierasts, lielākās ražas plānots iegūt Zemgalē, kur ziemāji padevušies vislabāk. Kopumā ir visi priekšnoteikumi, lai cerētu uz rekordražām no katra hektāra, kā arī uz rekordlielu graudaugu kopražu, ko nodrošina graudaugu platību palielināšanās."

Avots: LLKC

Pielikumi:
Iesaki citiem:
 
Komentēt:
* Iespēja pievienot komentārus pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Citas ziņas
-
Par mums | Lapas karte | Atsauksmes | Aptaujas
© 2014 Farming.lv, all rights reserved.